818200-aardbeiboom
meer info
 
818200-aardbeiboom

Aardbeiboom

Arbutus unedo
(Engels: Strawberry Tree)
Dat deze plant niet al veel bekender is…! De teelt is eenvoudig, de witte bloemetjes (in het najaar) zijn sierlijk en de langzaam rijpende vruchten (duurt een jaar) creëren een prachtige combinatie van bloei en vruchten. De smaak is tropisch en prettig uniek, te veel achter elkaar eten wordt afgeraden i.v.m. maaggisting. Eerst in een pot opkweken, daarna in de kas planten of op een niet te natte plaats in de tuin. De kleine boom is redelijk winterhard, tot -16°C. De groei in Noord-Europa is tamelijk traag: in 5 jaar tot 2 meter, blijft steken op 3 meter hoogte, behalve op zeer beschutte plekken. In de subtropen met voldoende vocht, kan de boom tot maximaal 10 meter hoogte uitgroeien.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

818200  1 kleine plant    €  4,95 
bestel
818200.1  1 plant    €  14,50 
bestel
818200.2  1 flinke plant    €  22,50   
818250-amandel-robijn
meer info
 
818250-amandel-robijn

Amandel 'Robijn'

Prunus dulcis
(Engels: Almond)
VOOR DE VOLLE LENGTE VAN DE BOOMPJES (2,5 M) IS OPHALEN AAN TE BEVELEN. BIJ VERZENDEN SNOEIEN WE TERUG NAAR 1,7 M.
In het voorjaar verrast dit winterharde boompje met prachtige, zachtroze bloesem. Ze houden van kalkrijke, niet te natte (dus warme) grond en veel humus. ‘Robijn’ is een van de weinige en zeer betrouwbare rassen. De boom (of forse struik) is zelfbestuivend en geeft een flinke opbrengst. Zo rond eind september zie je de groene, harige vruchten barsten, eerder hoef je ze niet te plukken, de dichte vruchten zijn namelijk niet open te krijgen en ook nog niet rijp. Je kan ook wachten tot ze vallen. Laat de noten 3 weken drogen, dan zijn ze eetbaar: rauw of geroosterd. De noten bevatten een bruine schil die niet iedereen lekker vindt. Na kort blancheren kan je de bruine velletjes er makkelijk af halen. Je kan de ongepelde noten ongeveer 6 maanden bewaren op een droge, donkere en koele plek.
Je hoeft de oogst niet te beschermen want vogels eten de amandelen niet. Maar pas wel op voor nachtvorst tijdens de bloei in de lente. Je snoeit een Amandel (en ander steenfruit) in de zomermaanden, of anders direct na de oogst. Snoeien in de zomermaanden heeft 1 groot voordeel: je kunt zien waar vruchten hangen en je snoei daar dus op aanpassen. Snoei al te lange en hoge takken tot op 1/3 terug, plus uiteraard de gebroken, dode, zieke of kruisende takken. En aangezien je de vruchten ziet hangen kun je eventueel niet dragen takken of terugsnoeien of inkorten. Amandel en Perzik bestuiven elkaar mits ze tegelijk bloeien. We leveren geënte boompjes, onderstam St. Juliën A.
VOOR BELGIË MOETEN WE € 10 EXTRA KOSTEN BEREKENEN VANWEGE DE INPAKKOSTEN VAN DE BOOMPJES.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

818250.1  1 boompje    €  29,50   
MOMENTEEL (NOG) NIET LEVERBAAR!
Plaats dit artikel in je favorieten en ontvang een mail zodra het weer bestelbaar is. 
818300-appel-jonagold
meer info
 
818300-appel-jonagold

Appel 'Jonagold'

Malus Domestica
(Engels: Apple)
Geeft sappige, zoetzure, geel-rode appels. Met blos geplukt geeft de lekkerste smaak. Op een koele plaats wekenlang te bewaren. Na een uitgebreide test door de universiteit in Bonn: het gezondste appelras qua voeding en vitamines! Als onderstam wordt M26, waardoor de boom klein blijft en ook geschikt is voor potcultuur. Dit ras is zelfbestuivend, maar een ander ras in de buurt geven extra goede bestuiving. Jonagold ontstond in de VS en is in België rond 1960 geïntroduceerd. De eerste massale aanplant was daardoor in de Sint-Truidense fruitstreek in het Limburgse Haspengouw. Het ras kende vrij vlug een groot succes omdat het een zeer hoge productie per hectare geeft en de uitstekende smaakeigenschappen van de 'Jonathan' combineert met de goede bewaareigenschappen van de 'Golden Delicious'. Jonagold is in 2006 in Nederland de op één na meest geteelde appel: 1782 ha (19 %) op een totaal van 9562 ha. Ze volgen Elstar op (9562 ha in 2006).

Leveringsmaanden: het gehele jaar

818300.1  1 plant    €  18,95   
MOMENTEEL (NOG) NIET LEVERBAAR!
Plaats dit artikel in je favorieten en ontvang een mail zodra het weer bestelbaar is. 
818360-appel-lijsterbes-burka
meer info
 
818360-appel-lijsterbes-burka

Appel-Lijsterbes 'Burka'

x Sorbus
De Lijsterbes (her)kennen we (bijna) allemaal... De meeste zijn echter niet eetbaar of slechts in geringe mate, we hebben nu spectaculair eetbaar nieuws: deze variëteit ‘Burka’ geeft grote trossen met zeer grote, wijnrode bessen, zo groot als een 2 euro munt! De kleine boom (4-6 m) is erg fraai, met diepgroen geveerd blad. Eigenlijk is dit een kruising tussen de Lijsterbes en Appelbes. Geef de planten een zonnige plaats, de bessen zijn vers eetbaar en kunnen uiteraard ook worden verwerkt tot jam, sap, wijn, likeur etc.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

818360.1  1 jonge plant    €  8,95   
MOMENTEEL (NOG) NIET LEVERBAAR!
Plaats dit artikel in je favorieten en ontvang een mail zodra het weer bestelbaar is. 
819060-beukennootjes
meer info
 
819060-beukennootjes

Beukennootjes

Fagus sylvatica
(Engels: Beech)
In de vollegrond wordt dit een grote boom met een imposante kruin. Gesnoeid (bijvoorbeeld als haag) of geteeld in een grote pot blijft de afmeting beperkt. De vrucht: het beukennootje is de heerlijke versnapering, die deze boom geeft. Vochtige grond is voor de goede groei een voorwaarde. De herfstkleuren van de beuk zijn fantastisch!

Leveringsmaanden: het gehele jaar

819060.1  1 jonge boom    €  4,50 
bestel
822345-japanse-krentenboom
meer info
 
822345-japanse-krentenboom

Japanse Krentenboom

Hovenia dulcis
(Engels: Japanese Raisin Tree)
Een bijzondere, Aziatische boom, die bij ons geheel winterhard is! De vruchtjes (3 cm) kunnen zowel rauw als gekookt gegeten worden en zijn zoet, geurend met een peer-achtig aroma. Gebruik ze als rozijnen om op te snoepen of in allerlei bakgerechten. Geef de boom een zonnige plaats, ze zijn ook in trek als sierboom, de witte bloesem geurt heerlijk en lokt vele insecten! Het hout van de Japanse Krentenboom is hard en wordt graag gebruikt voor de meubelbouw.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822345.1  1 plant (40-60 cm)    €  9,95 
bestel
822390-judasboom
meer info
 
822390-judasboom

Judasboom

Cercis siliquastrum
(Engels: Judas Tree)
De bloemknoppen kunnen in het zuur worden ingelegd als een heerlijke specerij en de bloemetjes zelf zijn een lekkernij in de salade: een beetje zoet en een beetje zuur! De verse, roze peultjes zijn rauw ook heel smakelijk, kortom een boom om van te smullen...
De Judasboom is een naaktbloeier waarbij de roze bloemetjes in mei groepsgewijs op de kale takken en de stam (!) staan. Een opvallende verschijning in een tuin! Een ietwat bizarre verklaring voor de naam is de overlevering dat Judas (de verrader van Jezus) zich zou hebben verhangen aan deze mooie boom. Hoe dan ook: na de bloei loopt het hartvormige blad uit en worden de lange roodbruine peulen met de zaden gevormd. De hoogte van de langzaam groeiende boom bedraagt uiteindelijk circa 8-10 m. Vanwege deze geringe hoogte is het boompje geschikt voor de wat kleinere (stads)tuin.
HELAAS IS HET VERZENDEN VAN PRODUCTEN LANGER DAN 175 CM TE DUUR GEWORDEN, KIES JE TOCH VOOR VERZENDEN VAN EEN LANGER PRODUCT, DAN WORDT DEZE DOOR ONS TERUGGESNOEID. WE VERZOEKEN JE OM VOOR DE OPHAAL-OPTIE TE KIEZEN, ALS JE DE BESCHIKBARE LENGTE WILT BEHOUDEN.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822390.1  1 jonge plant (10-20 cm)    €  7,50 
bestel
822390.2  1 jonge plant (30-40 cm)    €  9,95 
bestel
822390.3  1 grote plant         
822460-kastanje-tamme-zaailing-glabra
meer info
 
822460-kastanje-tamme-zaailing-glabra

Kastanje, Tamme Zaailing of 'Glabra'

Castanea sativa
(Engels: Sweet Chestnut)
Voor mensen met een (zeer) grote tuin of voor een perceel waar een grote boom (25-35 m) mag staan... In een pot van 1 m³ kan je er ook een grote bonsai van maken. De Kelten brachten de boom naar Noord-Europa, de Romeinen zorgden voor de verdere verspreiding... Wie kent niet de vuurkorven met gepofte kastanjes? Je kan de kastanjes dus roosteren, maar makkelijker is het om deze te koken. In veel landen, onder andere in Frankrijk, Zuid-Tirol en Hongarije is de kastanjepuree ("Crème de Marron", "Gesztenyepüré") geliefd in desserts of als bijgerecht. Het is in blik of gemalen uit de diepvries te koop. In talloze landen in met name Midden-Europa worden hete kastanjes in de winter op straat verkocht aan voorbijgangers (in Zwitserland bijvoorbeeld heten ze 'Marroni').

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822460.1  1 jonge plant    €  8,95 
bestel
822460.2  1 plant (40-60cm)         
822462-kastanje-tamme-anny-summer-red
meer info
 
822462-kastanje-tamme-anny-summer-red

Kastanje, Tamme 'Anny's Summer Red'

Castanea sativa
(Engels: Sweet Chestnut)
Voor deze extra sierlijke Tamme Kastanje is wat minder ruimte nodig, de hoogte is 6-8 m. Het jonge blad is diep bruinrood en verkleurt in de zomer naar donkergroen om in de herfst prschtige goudgeel te eindigen. Opvallend is ook de iets gedraaide stam. Na enige jaren kan je de eerst oogst van heerlijke tamme kastanjes verwachten!

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822462.1  1 plant (40-60cm)    €  25,00   
822462.2  1 plant (100-125cm)         
MOMENTEEL (NOG) NIET LEVERBAAR!
Plaats dit artikel in je favorieten en ontvang een mail zodra het weer bestelbaar is. 
822609-kriekelaar-oblacinska-oblaczynska
meer info
 
822609-kriekelaar-oblacinska-oblaczynska

Kriekelaar 'Oblacinska' / 'Oblaczynska'

Prunus cerasus
(Engels: Sour Cherry)
Een heerlijke zure kers, met grote opbrengst en zelfbestuivend. Dit ras (uit Servië en Macedonië) is niet al te zuur en heel lekker voor een smakelijke Kirsch of een heerlijke vruchtenwijn. Amarena-kersen uit Italië worden bereid uit deze Kriek. Deze kers is ook een zeer geschikte bestuiver van rassen van de Zoete Kers.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822609.1  1 jonge plant    €  5,75   
MOMENTEEL (NOG) NIET LEVERBAAR!
Plaats dit artikel in je favorieten en ontvang een mail zodra het weer bestelbaar is. 
822703-meidoorn-blauwe
meer info
 
822703-meidoorn-blauwe

Meidoorn, Blauwe

Crataegus schraderiana
(Engels: Blue Hawthorn)
Deze gemakkelijke, kleine boom groeit zowel in de zon als op een iets beschaduwde plaats. Het ingesneden blad heeft een zilvergrijs, behaard laagje en kan dus goed tegen warmte en droogte. De witte bloei in mei-juni is de voorbode voor de ontwikkeling van forse, sappige, zoetzure, donkerrode bessen. Deze kunnen zo donker worden in de herfst, dat ze een blauwe gloed krijgen, ze zijn gezond en zo lekker als kersen!

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822703.1  1 jonge boom    €  22,50 
bestel
822704-meidoorn-rode
meer info
 
822704-meidoorn-rode

Meidoorn, Rode

Crataegus ellwangeriana
(Engels: Red Hawthorn)
Zowel sierlijk als smakelijk! De roomwitte bloemen en het glanzende blad worden in de herfst omgetoverd in dieprode vruchten met bladeren in een vurig oranjerode herfstkleur! De vruchten zijn zoetzuur, sappig en toch stevig, heel plezierig om rauw te eten. De afmeting van de vruchten kan wel oplopen tot 25 mm en de 5 zaden in het centrum zitten vaak wat aan elkaar geplakt, zodat het effect voelt zoals een kers met 1 pit.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822704.1  1 jonge boom    €  22,50   
MOMENTEEL (NOG) NIET LEVERBAAR!
Plaats dit artikel in je favorieten en ontvang een mail zodra het weer bestelbaar is. 
822705-mispel-seedling-mix
meer info
 
822705-mispel-seedling-mix

Mispel 'Seedling Mix'

Mespilus germanica
(Engels: Medlar)
Afkomstig uit zaad, er zit variatie tussen de verschillende planten, de opbrengst van zaailingen is prima.
De mispel vormt een kleine boom, die ongeveer 4-5 m hoog kan worden. Ze bloeit in mei en juni met ongeveer 4 cm grote, crèmewitte bloemen. De mispel kwam in Duitsland verwilderd veel voor in de bossen, waardoor men dacht dat de boom daar inheems was, wat in de naam M. germanica tot uitdrukking komt.
1000 v.Chr. werd de mispel al in Noord-Iran aangeplant en kwam 700 v.Chr. naar Griekenland en 200 v.Chr. naar Rome. De mispel is door de Romeinen verder verspreid. Het was een zeer belangrijke vrucht tijdens het Romeinse Keizerrijk en Middeleeuwen nog voor de introductie van andere fruitsoorten in West-Europa. Ze werd in de Middeleeuwen vooral in Frankrijk en Duitsland aangeplant en in de Nederlanden in kloostertuinen. De vrucht is nu veel minder algemeen dan vroeger, maar wint momenteel weer iets aan populariteit, niet in het minst omdat deze vol zit met vitamine C en goed is voor de maag en voor de spijsvertering.
De boom vormt droge, kleine, harde, goudbruine vruchten, die in oktober rijpen, maar dan nog ongenietbaar, melig en wrang, zijn. In het najaar (meestal na de eerste nachtvorsten, maar dat is voor de rijping niet nodig) worden ze zacht en bruin en dan kunnen ze na een poosje wel gegeten worden. Aanbevolen wordt om ze in oktober of november te plukken, zodra de eerste vruchten beginnen te vallen. Je kan ze dan met de bovenkant naar onderen enkele weken bewaren op een koele plaats. De vruchten worden 'beurs', waarbij de kleur via een fermentatieproces (het bletten) verandert van groen-wit naar donkerbruin en de smaak zoet weeïg proeft. Voor sommigen is de mispel een lekkernij. Het gezegde: "Zo rot als een mispel" slaat dus in feite op een lekkernij. Als de mispel zacht is, is hij maar een paar dagen houdbaar, omdat hij dan gemakkelijk kan gaan beschimmelen en echt gaan rotten. Rijpe mispels kan je wel invriezen, ingevroren onrijpe vruchten worden niet meer rijp. (tekst bewerkt uit Wikipedia)

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822705.1  1 jonge boom    €  11,50   
MOMENTEEL (NOG) NIET LEVERBAAR!
Plaats dit artikel in je favorieten en ontvang een mail zodra het weer bestelbaar is. 
822706-mispel-bredase-reus
meer info
 
822706-mispel-bredase-reus

Mispel 'Bredase Reus'

Mespilus germanica
(Engels: Medlar)
Bredase Reus is rijk dragend en heeft tot 6 cm grote bruine vruchten met grote kelkslippen. Het boompje groeit iets krachtiger dan de meeste zaaivariëteiten. De oorspronkelijke boom stond rond 1934 op de Proeftuin van Breda, maar de plant werd pas sinds circa 1950 verspreid.
De mispel vormt een kleine boom, die ongeveer 4-5 m hoog kan worden. Ze bloeit in mei en juni met ongeveer 4 cm grote, crèmewitte bloemen. De mispel kwam in Duitsland verwilderd veel voor in de bossen, waardoor men dacht dat de boom daar inheems was, wat in de naam M. germanica tot uitdrukking komt.
1000 v.Chr. werd de mispel al in Noord-Iran aangeplant en kwam 700 v.Chr. naar Griekenland en 200 v.Chr. naar Rome. De mispel is door de Romeinen verder verspreid. Het was een zeer belangrijke vrucht tijdens het Romeinse Keizerrijk en Middeleeuwen nog voor de introductie van andere fruitsoorten in West-Europa. Ze werd in de Middeleeuwen vooral in Frankrijk en Duitsland aangeplant en in de Nederlanden in kloostertuinen. De vrucht is nu veel minder algemeen dan vroeger, maar wint momenteel weer iets aan populariteit, niet in het minst omdat deze vol zit met vitamine C en goed is voor de maag en voor de spijsvertering.
De boom vormt droge, kleine, harde, goudbruine vruchten, die in oktober rijpen, maar dan nog ongenietbaar, melig en wrang, zijn. In het najaar (meestal na de eerste nachtvorsten, maar dat is voor de rijping niet nodig) worden ze zacht en bruin en dan kunnen ze na een poosje wel gegeten worden. Aanbevolen wordt om ze in oktober of november te plukken, zodra de eerste vruchten beginnen te vallen. Je kan ze dan met de bovenkant naar onderen enkele weken bewaren op een koele plaats. De vruchten worden 'beurs', waarbij de kleur via een fermentatieproces (het bletten) verandert van groen-wit naar donkerbruin en de smaak zoet weeïg proeft. Voor sommigen is de mispel een lekkernij. Het gezegde: "Zo rot als een mispel" slaat dus in feite op een lekkernij. Als de mispel zacht is, is hij maar een paar dagen houdbaar, omdat hij dan gemakkelijk kan gaan beschimmelen en echt gaan rotten. Rijpe mispels kan je wel invriezen, ingevroren onrijpe vruchten worden niet meer rijp. (tekst bewerkt uit Wikipedia)

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822706.1  1 plant (40-60 cm)    €  20,00   
822706.2  1 plant (60-80 cm)    €  29,50   
MOMENTEEL (NOG) NIET LEVERBAAR!
Plaats dit artikel in je favorieten en ontvang een mail zodra het weer bestelbaar is. 
822709-mispel-westerveld
meer info
 
822709-mispel-westerveld

Mispel 'Westerveld'

Mespilus germanica
(Engels: Medlar)
IN VERBAND MET DE LENGTE VAN DE PLANTEN ZIJN DEZE ALLEEN OP TE HALEN EN WORDEN ZE NIET VERZONDEN!
De vruchten van ‘Westerveld’ zijn iets groter dan bij de meeste zaaivariëteiten en dit ras draagt gegarandeerd ieder jaar zeer veel vruchten. Het werd door Boomkwekerij Westerveld rond 1975 in de keuring van de Nederlandse Algemene Kwaliteitsdienst Tuinbouw opgenomen en benaamd.
De mispel vormt een kleine boom, die ongeveer 4-5 m hoog kan worden. Ze bloeit in mei en juni met ongeveer 4 cm grote, crèmewitte bloemen. De mispel kwam in Duitsland verwilderd veel voor in de bossen, waardoor men dacht dat de boom daar inheems was, wat in de naam M. germanica tot uitdrukking komt.
1000 v.Chr. werd de mispel al in Noord-Iran aangeplant en kwam 700 v.Chr. naar Griekenland en 200 v.Chr. naar Rome. De mispel is door de Romeinen verder verspreid. Het was een zeer belangrijke vrucht tijdens het Romeinse Keizerrijk en Middeleeuwen nog voor de introductie van andere fruitsoorten in West-Europa. Ze werd in de Middeleeuwen vooral in Frankrijk en Duitsland aangeplant en in de Nederlanden in kloostertuinen. De vrucht is nu veel minder algemeen dan vroeger, maar wint momenteel weer iets aan populariteit, niet in het minst omdat deze vol zit met vitamine C en goed is voor de maag en voor de spijsvertering.
De boom vormt droge, kleine, harde, goudbruine vruchten, die in oktober rijpen, maar dan nog ongenietbaar, melig en wrang, zijn. In het najaar (meestal na de eerste nachtvorsten, maar dat is voor de rijping niet nodig) worden ze zacht en bruin en dan kunnen ze na een poosje wel gegeten worden. Aanbevolen wordt om ze in oktober of november te plukken, zodra de eerste vruchten beginnen te vallen. Je kan ze dan met de bovenkant naar onderen enkele weken bewaren op een koele plaats. De vruchten worden 'beurs', waarbij de kleur via een fermentatieproces (het bletten) verandert van groen-wit naar donkerbruin en de smaak zoet weeïg proeft. Voor sommigen is de mispel een lekkernij. Het gezegde: "Zo rot als een mispel" slaat dus in feite op een lekkernij. Als de mispel zacht is, is hij maar een paar dagen houdbaar, omdat hij dan gemakkelijk kan gaan beschimmelen en echt gaan rotten. Rijpe mispels kan je wel invriezen, ingevroren onrijpe vruchten worden niet meer rijp. (tekst bewerkt uit Wikipedia)

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822709.1  1 plant (80-100 cm)    €  29,50 
bestel
822709.2  1 plant (175-200 cm)         
822710-moerbei-zwarte-black-persian
meer info
 
822710-moerbei-zwarte-black-persian

Moerbei, Zwarte 'Black Persian'

Morus nigra
(Engels: Black Mulberry)
Een vruchtboom, die al eeuwen in cultuur is! De framboosachtige vruchten zijn heerlijk in desserts of jam. Het beste kennen we de boom als gastheer van de zijderups. Het grote gezaagde en (later) handvormige blad loopt laat in het voorjaar uit, ook de bloei is laat, dus geen bevriezing. Aan 1 boom komen mannelijke en vrouwelijke bloemen, die elkaar kunnen bestuiven (fertiel = zelfverdraagzaam = 1 plant is genoeg voor vruchtzetting). Door snoeien kan de plant als BONSAI, struik, stamboom of leiboom (bv. kandelaar of parasol) worden geteeld. Verschil tussen witte en zwarte moerbei: witte heeft grijsgroene , behaarde twijgen; zwarte heeft geelgroene, onbehaarde twijgen. Zeer winterhard!
ONZE ZAAILINGEN KUNNEN EEN ANDERE (EETBARE) MOERBEI GEVEN, WE KOPEN ZE VOOR DE NIGRA, MAAR ER KOMEN VAAK ONZUIVERHEDEN VOOR.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822710.1  1 plant    €  14,50 
bestel
822711-moerbei-zwarte-pure-zoetewei
meer info
 
822711-moerbei-zwarte-pure-zoetewei

Moerbei, Zwarte 'Pure Zoetewei'

Morus nigra
(Engels: Black Mulberry)
Een vruchtboom, die al eeuwen in cultuur is! De framboosachtige vruchten zijn heerlijk in desserts of jam. Het beste kennen we de boom als gastheer van de zijderups. Het grote gezaagde en (later) handvormige blad loopt laat in het voorjaar uit, ook de bloei is laat, dus geen bevriezing. Aan 1 boom komen mannelijke en vrouwelijke bloemen, die elkaar kunnen bestuiven (fertiel = zelfverdraagzaam = 1 plant is genoeg voor vruchtzetting). Door snoeien kan de plant als BONSAI, struik, stamboom of leiboom (bv. kandelaar of parasol) worden geteeld. Verschil tussen witte en zwarte moerbei: witte heeft grijsgroene , behaarde twijgen; zwarte heeft geelgroene, onbehaarde twijgen. Zeer winterhard!
HET IS LASTIG OM AAN GEGARANDEERDE ZWARTE MOERBEI TE KOMEN, VAAK BLIJKEN DE PLANTEN EEN ANDERE (EETBARE) MOERBEI TE ZIJN... DEZE ‘PURE ZOETEWEI’ IS DE ECHTE, VAST EN ZEKER! DE BEGINTEELT IS LASTIG EN DE STEKKEN GROEIEN EERST HEEL TRAAG, DAAROM ZIJN DE ZEER KLEINE PLANTJES IN VERHOUDING ERG DUUR.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822711.1  1 kleine plant    €  20,00   
MOMENTEEL (NOG) NIET LEVERBAAR!
Plaats dit artikel in je favorieten en ontvang een mail zodra het weer bestelbaar is. 
822713-moerbei-dwerg-gerardi-dwarf
meer info
 
822713-moerbei-dwerg-gerardi-dwarf

Moerbei, Dwerg ‘Gerardi Dwarf’

Morus alba × rubra
Compact groeiende moerbei met een maximale hoogte van 1,5–2 meter, ideaal voor potten of kleine tuinen. Deze selectie is een kruising tussen de witte en rode moerbei, ontwikkeld door Louis Gerardi in Illinois. Vormt overvloedig donkerpaarse vruchten met een zoete en licht ‘vinose’ smaak. Oogst vanaf het tweede jaar, doorgaans van juni tot augustus. Zeer winterhard en goed bestand tegen ziekten. Geschikt voor volle zon en goed doorlatende grond. Vraagt weinig onderhoud en geeft al snel vrucht.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822713.1  1 kleine plant    €  17,50   
MOMENTEEL (NOG) NIET LEVERBAAR!
Plaats dit artikel in je favorieten en ontvang een mail zodra het weer bestelbaar is. 
822820-peer-conference
meer info
 
822820-peer-conference

Peer 'Conference'

Pyrus communis
(Engels: Pear)
De bekende slanke bewaarpeer! Zeer grote productie, zwaardragende bomen worden graag op tijd uitgedund om in conditie te blijven. Pluk ze in september en geniet van sappige, zoete handperen met stevige schil. Onderstam Kwee MC, de beste voor niet te snelle groei en hoge opbrengst. 2 Conferences bestuiven elkaar goed er is zelfs vruchtzetting zonder bestuiving (parthenocarpie).

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822820.1  1 plant    €  22,50   
MOMENTEEL (NOG) NIET LEVERBAAR!
Plaats dit artikel in je favorieten en ontvang een mail zodra het weer bestelbaar is. 
822822-peer-nashi-niitaka
meer info
 
822822-peer-nashi-niitaka

Peer, Nashi 'Niitaka'

Pyrus pyrifolia
(Engels: Asian Pear, Japanese Pear,Chinese Pear, Korean Pear, Taiwanese Pear, Apple Pear, Zodiac Pear, Three-halves Pear, Papple, Naspati, Sand Pear)
Wie eenmaal een goed rijpe Nashipeer heeft gegeten vergeet nooit meer wat een hemelse smaak deze heeft! Aroma’s van een gewone peer, frisheid van een appel en zoete tonen als een meloen... Maar ook iets onrijp kan je al oogsten en dan de vruchten stoven. De boompjes worden niet al te groot, maar er zijn wel 2 verschillende rassen nodig voor de vruchtzetting.
De witte bloei en enorm uitbundig, de vruchtzetting daarna ook, maar pas wel vruchtdunning toe, anders blijven de vruchten kleiner en minder smaakvol. ‘Niitake’ kenmerkt zich als zeer grote vruchten en is al sinds 1927 op de markt.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822822.1  1 plant (2L pot)    €  29,50 
bestel
822822.2  1 plant (5L pot)    €  40,00   
822823-peer-nashi-hayatama
meer info
 
822823-peer-nashi-hayatama

Peer, Nashi 'Hayatama'

Pyrus pyrifolia
(Engels: Asian Pear, Japanese Pear,Chinese Pear, Korean Pear, Taiwanese Pear, Apple Pear, Zodiac Pear, Three-halves Pear, Papple, Naspati, Sand Pear)
Wie eenmaal een goed rijpe Nashipeer heeft gegeten vergeet nooit meer wat een hemelse smaak deze heeft! Aroma’s van een gewone peer, frisheid van een appel en zoete tonen als een meloen... Maar ook iets onrijp kan je al oogsten en dan de vruchten stoven. De boompjes worden niet al te groot, maar er zijn wel 2 verschillende rassen nodig voor de vruchtzetting.
De witte bloei en enorm uitbundig, de vruchtzetting daarna ook, maar pas wel vruchtdunning toe, anders blijven de vruchten kleiner en minder smaakvol.
‘Hayatama’ is vrij vroeg oogstbaar, neestal vanaf begin augustus, de vruchten zijn handzaam en niet zo groot.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822823.1  1 plant (2L pot)    €  29,50   
822823.2  1 plant (5L pot)    €  40,00   
MOMENTEEL (NOG) NIET LEVERBAAR!
Plaats dit artikel in je favorieten en ontvang een mail zodra het weer bestelbaar is. 
822825-peer-xinjiang
meer info
 
822825-peer-xinjiang

Peer, Xinjiang

Pyrus x sinkiangensis
(Engels: Xinjiang Pear)
Een heerlijke, hier nog vrij zeldzame peer met fraai, rood blad. Het soort is ontstaan uit een (complexe) kruising tussen de gewone- en de Nashipeer. Ze zijn zoeter en gemakkelijker te telen dan nashi-peren. De kleine peren smaken verrukkelijk! Ze zijn zelfbestuivend.
Bij levering zijn de planten ongeveer 30-50 cm hoog, je kan ze door snoeien op ongeveer 3 m hoogte houden, de vrucht zal na 4-5 jaar verschijnen, ze zijn goed vorstbestendig.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822825.1  1 plant    €  29,50 
bestel
822828-peerlijsterbes-shipova
meer info
 
822828-peerlijsterbes-shipova

Peerlijsterbes 'Shipova'

x Sorbopyrus auricularis
Je zou het niet kunnen bedenken, maar dit is echt een (nooit meer herhaalde) kruising tussen de lijsterbes en een peer! De bomen blijven zeer gezond, bloeien fantastisch met witte bloesem en vormen heerlijke vrij ronde vruchten, geel met een rode blos en een sterke, lange steel. De rode blos is soms ook groter, waardoor deze vrucht vroeger ook wel “rode peer” genoemd. De smaak is fris, sappig en zoetzuur, vergelijkbaar met de Nashipeer. Ongesnoeid kan de boom 10-18 m hoog worden, geef hem de ruimte! De planten zijn bij aankoop minimaal 1 jaar oud en geënt op Pyrus communis. Deze plant groeit dan uit tot een forse, rijkdragende boom.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822828.1  1 plant (20-60cm)    €  29,50   
MOMENTEEL (NOG) NIET LEVERBAAR!
Plaats dit artikel in je favorieten en ontvang een mail zodra het weer bestelbaar is. 
822830-perzik-dubbele-zwolse
meer info
 
822830-perzik-dubbele-zwolse

Perzik 'Dubbele Zwolse'

Prunus persica
(Engels: Peach)
Een nog steeds succesvolle en historische perzik! Het is een snelle groeier die na ongeveer 3 jaar heerlijke vruchten geeft. De levensduur van de struik is ongeveer 12 jaar. De gele vruchten hebben een rood blosje en geelachtig wit vruchtvlees, aan den steen lichtrood en rosé, volkomen los van de pit. De smaak: smeltend, buitengewoon saprijk, verfrissend, wijnachtig zoet, aangenaam, in ieder opzicht voortreffelijk! WE LEVEREN JONGE, 1-2-JARIGE PLANTEN.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822830.1  1 plant    €  14,50   
822830.2  1 grote plant    €  29,50   
MOMENTEEL (NOG) NIET LEVERBAAR!
Plaats dit artikel in je favorieten en ontvang een mail zodra het weer bestelbaar is. 
822831-perzik-inka
meer info
 
822831-perzik-inka

Perzik 'Inka'

Prunus persica
(Engels: Peach)
Een ideaal ras met grote kans op jarenlange, gezonde oogst! De plant groeit als een grote struik tot 2,5 m hoogte, is zelfbestuivend en geeft grote vruchten. De perziken zijn geel met een blosje rood, tamelijk groot en iets behaard, het vruchtvlees heerlijk zoet en sappig en geel van kleur. Oogstbaar eind augustus tot half september. Teelt in een grote pot lukt ook goed, dan blijft de plant uiteraard kleiner.
We leveren in C3/80/100

Leveringsmaanden: het gehele jaar

822831.1  1 plant    €  18,95   
MOMENTEEL (NOG) NIET LEVERBAAR!
Plaats dit artikel in je favorieten en ontvang een mail zodra het weer bestelbaar is. 
818200-aardbeiboom
818250-amandel-robijn
818300-appel-jonagold
818360-appel-lijsterbes-burka
819060-beukennootjes
822345-japanse-krentenboom
822390-judasboom
822460-kastanje-tamme-zaailing-glabra
822462-kastanje-tamme-anny-summer-red
822609-kriekelaar-oblacinska-oblaczynska
822703-meidoorn-blauwe
822704-meidoorn-rode
822705-mispel-seedling-mix
822706-mispel-bredase-reus
822709-mispel-westerveld
822710-moerbei-zwarte-black-persian
822711-moerbei-zwarte-pure-zoetewei
822713-moerbei-dwerg-gerardi-dwarf
822820-peer-conference
822822-peer-nashi-niitaka
822823-peer-nashi-hayatama
822825-peer-xinjiang
822828-peerlijsterbes-shipova
822830-perzik-dubbele-zwolse
822831-perzik-inka

Artikelnr Naam Prijs
818200 AARDBEIBOOM, 1 kleine plant
€ 4,95
818200.1 AARDBEIBOOM, 1 plant
€ 14,50
818200.2 AARDBEIBOOM, 1 flinke plant
niet leverbaar
818250.1 AMANDEL 'Robijn', 1 boompje
niet leverbaar
818300.1 APPEL 'Jonagold', 1 plant
niet leverbaar
818360.1 APPEL-LIJSTERBES 'Burka', 1 jonge plant
niet leverbaar
819060.1 BEUKENNOOTJES, 1 jonge boom
€ 4,50
822345.1 JAPANSE KRENTENBOOM, 1 plant (40-60 cm)
€ 9,95
822390.1 JUDASBOOM, 1 jonge plant (10-20 cm)
€ 7,50
822390.2 JUDASBOOM, 1 jonge plant (30-40 cm)
€ 9,95
822390.3 JUDASBOOM, 1 grote plant
niet leverbaar
822460.1 KASTANJE, TAMME Zaailing of 'Glabra', 1 jonge plant
€ 8,95
822460.2 KASTANJE, TAMME Zaailing of 'Glabra', 1 plant (40-60cm)
niet leverbaar
822462.1 KASTANJE, TAMME 'Anny's Summer Red', 1 plant (40-60cm)
niet leverbaar
822462.2 KASTANJE, TAMME 'Anny's Summer Red', 1 plant (100-125cm)
niet leverbaar
822609.1 KRIEKELAAR 'Oblacinska' / 'Oblaczynska', 1 jonge plant
niet leverbaar
822703.1 MEIDOORN, BLAUWE, 1 jonge boom
€ 22,50
822704.1 MEIDOORN, RODE, 1 jonge boom
niet leverbaar
822705.1 MISPEL 'Seedling Mix', 1 jonge boom
niet leverbaar
822706.1 MISPEL 'Bredase Reus', 1 plant (40-60 cm)
niet leverbaar
822706.2 MISPEL 'Bredase Reus', 1 plant (60-80 cm)
niet leverbaar
822709.1 MISPEL 'Westerveld', 1 plant (80-100 cm)
€ 29,50
822709.2 MISPEL 'Westerveld', 1 plant (175-200 cm)
niet leverbaar
822710.1 MOERBEI, ZWARTE 'Black Persian', 1 plant
€ 14,50
822711.1 MOERBEI, ZWARTE 'Pure Zoetewei', 1 kleine plant
niet leverbaar
822713.1 MOERBEI, DWERG ‘Gerardi Dwarf’, 1 kleine plant
niet leverbaar
822820.1 Peer 'Conference', 1 plant
niet leverbaar
822822.1 PEER, NASHI 'Niitaka', 1 plant (2L pot)
€ 29,50
822822.2 PEER, NASHI 'Niitaka', 1 plant (5L pot)
niet leverbaar
822823.1 PEER, NASHI 'Hayatama', 1 plant (2L pot)
niet leverbaar
822823.2 PEER, NASHI 'Hayatama', 1 plant (5L pot)
niet leverbaar
822825.1 PEER, XINJIANG, 1 plant
€ 29,50
822828.1 PEERLIJSTERBES 'Shipova', 1 plant (20-60cm)
niet leverbaar
822830.1 PERZIK 'Dubbele Zwolse', 1 plant
niet leverbaar
822830.2 PERZIK 'Dubbele Zwolse', 1 grote plant
niet leverbaar
822831.1 PERZIK 'Inka', 1 plant
niet leverbaar

Rest - Fruit in boomvorm

Deze groep komt voor in Fruit

 filter op
per pagina
pagina van 2    
Er zijn 50 artikelen in deze groep.
pagina 1 van 2    

ECO-producten
Een product mag alleen biologisch heten als het productieproces aan wettelijke voorschriften voldoet. Skal houdt in opdracht van de overheid toezicht op de naleving van deze regels.
Ze doet dat door middel van inspectie, certificatie en sancties bij overtredingen. Zie voor meer informatie www.skal.nl


OKÉ-seeds+
Deze producten zijn geteeld, geschoond en verpakt volgens verantwoorde, milieuvriendelijke productiemethoden. Wij kopen deze producten internationaal bij kleine en grote kwekers, die zeer gepassioneerd en principieel kweken zonder gebruik van chemische middelen. Zij hebben niet altijd de status of de financiële middelen om zich te laten certificeren en vallen dus onder controle en/of vertrouwen van Vreeken's Zaden.