|
Heerlijk in een stamppotje of jong gesneden door de salade. Door de snelle en iets grovere groei dan gewone raapstelen populair bij tuinders. Het diep ingesneden blad is mals en pittig! ‘Namenia’ werd vroeger ook wel „verbeterde raapstelen” genoemd.
In 1937 introduceerde Gebr. Van Namen (Zwijndrecht, de zwagers van de oprichter van Vreeken’s Zaden) dit ras, dat zij waarschijnlijk uit Azië hadden gehaald. Namenia is duidelijk nauw verwant aan Mizuna, de Aziatische Raapstelen. Dit ras werd al in de eerste landelijke rassenlijst van 1943 genoemd en is jarenlang (in het midden van de 20e eeuw) zeer veel geteeld.
ZaaimethodeZaaien in maart-oktober buiten en bij zonnig weer ook in de kas van november-februari. Zaai-afstand 10-20 cm. Verlangt voedzame, goed bewerkte grond. Vroeg oogstbaar, laat zaaibaar.
Leveringsmaandenhet gehele jaar
|