Nieuwe introducties

 filter op
per pagina
pagina van 23    
Op nieuwe introducties zijn 227 artikelen gevonden.
011900-apenpeulboom
meer info
 
011900-apenpeulboom

Apenpeulboom

Pithecellobium dulce
(Engels: Manila Tamarind, Madras Thorn, Monkeypod Tree, Blackbead)
Een tropische plant uit droge gebieden, de plant kan ‘s zomers heel goed buiten staan, maar zorg wel voor goede drainage bij veel regen...
Het blad is klein en de onopvallende, groengele bloemen geuren heerlijk. Na de bloei ontstaan vruchtjes, die eruitzien als pinda’s en rozerood kleuren bij rijping.
De zaaddozen bevatten een zoete (tikje zure) witte pulp die rauw wordt gegeten in Mexico, de Filipijnen, Pakistan, Qatar en India als bijgerecht bij verschillende vleesgerechten en als basis voor dranken met suiker en water ('agua de guamúchil'). De zaden zijn trouwens pikzwart.
Alle delen van de planten worden in de traditionele geneeskunst toegepast.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

011900  20 zaden   €  2,50 
bestel
019800-bidi-peultjes-adda-leaf
meer info
 
019800-bidi-peultjes-adda-leaf

Bidi-Peultjes 'Adda Leaf'

Bauhinia racemosa
(Engels: Bidi Leaf Tree, Malu Creeper, Adda Leaf, Pahur Camel's Foot Creeper)
Deze bijzondere, medicinale boom heeft in de hindoe-religie een speciale betekenis tijdens Dasherafeest (Dussehra). De plant vormt (in de pot geteeld) een struikje, dat in de zomer buiten kan staan en bij ons in de winter naar binnen moet, maar een nachtvorstje doorstaan ze wel. De grappige blaadjes worden door een spleet verdeeld in 2 ronde bolletjes. De spierwitte bloemetjes komen in trosjes en zijn wonderschoon! Na de bloei vormen langwerpige grijsgroene peultjes.
De bladeren, bloemen, jonge peultjes en zaden zijn eetbaar en worden in de traditionele geneeskunst toegepast.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

019800  25 zaden   €  3,50 
bestel
019800.1  250 zaden   €  22,50 
bestel
024140-lange-rode-kroten-macgregor-favourite
meer info
 
024140-lange-rode-kroten-macgregor-favourite

Lange Rode Kroten 'Macgregor's Favourite'

Beta vulgaris Conditiva
(Engels: Beetroot)
Een zeer geliefde, langwerpige Kroot of Rode Biet met een rijke geschiedenis!
MacGregor's Favourite is een 19e-eeuwse Schotse variëteit met een dubbele reden om ze te kweken: zijn mooie, donkerrode, zachte bladeren zijn (jong geplukt) een lekkere, gezonde en fraaie toevoeging in de salade en de lange, kegelvormige wortels zijn (mits gelijkmatig gekweekt) heerlijk van smaak, aards, zoet en aromatisch. Als sierplant misstaat deze biet dus niet, je groentetuin mag immers ook fraai eruit zien?

Leveringsmaanden: het gehele jaar

024140  ± 100 zaden (2 g)   €  2,95 
bestel
029040-bitterblad-ndole
meer info
 
029040-bitterblad-ndole

Bitterblad 'Ndole'

Vernonia amygdalina
(Engels: Bitterleaf)
LEKKERNIJ EN GENEESKRACHT UIT AFRIKA!
Er is nog veel te ontdekken over eetbare planten in veel werelddelen, maar zeker in Afrika. Op dit soort werd ik gewezen door een klant en verdere studie in mijn boek “Prota Vegetables” bracht me tot deze samenvatting:
De plant groeit in Midden-Afrika en wordt volop gegeten uit het wild of thuis van enkele planten, die uit het wild gestekt zijn. Het blad is min of meer bitter en (mede daardoor) zeer gezond. Je kan na het zaaien een selectie maken van meer en minder bittere planten, dat doet men in Afrika ook, de minder bittere zijn voor de kinderen om eraan te wennen. In veel landen wordt Bitterblad als groente gegeten, meestal na kort roerbakken als spinazie. In Kameroen is dit bijvoorbeeld een populair gerecht met vlees en/of garnalen, knoflook, uien en pinda’s: het gerecht heet NDOLÉ. Soms worden de bladeren ook rauw gegeten met palmolie en zout gemengd. De jonge twijgen van de plant worden als tandenstoker gebruikt. Heel bekend is het gebruik in traditionele geneeskunst. Allerlei ontstekingen en infecties worden geremd door de werkzame stoffen. Chimpansees gebruiken ze zelfs omdat ze kennelijk beseffen dat dit helend werkt. Genoeg reden om eens aan de slag te gaan met deze bijzondere plant, die je overigens in de winter ruim vorstvrij moet zetten.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

029040  50 zaden   €  2,95 
bestel
040250-kousenband-stok-envi
meer info
 
040250-kousenband-stok-envi

Kousenband (Stok) 'Envi'

Vigna unguiculata ssp. Sesquipedalis
(Engels: Asparagus of Yardlong Bean)
Envi is een van de beste klimmende Kousenband-selecties voor professioneel gebruik! De donkergroene, lange bonen meten 60-70 cm lengte zijn zeer ziekteresistent! Een extra belangrijke eigenschap van dit ras is, dat deze vroeg vruchten maakt omdat deze daglengteneutraal is.
Kousenband is bijzonder populair in tropische landen! Niet in het minst omdat de plant tegen veel warmte kan. Bij ons lukt de teelt redelijk buiten, maar je hebt een zonnige zomer nodig, in de kas gaat het beter. Kousenband is heerlijk in allerlei wok-gerechten, ze worden in stukjes van ongeveer 5 cm gesneden. De zaden zijn bruinrood met een wit naveltje.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

040250.1  100 g   €  7,50   
040250.2  1 kg    €  45,00   
040250.3  10 kg    €  295,00   
MOMENTEEL (NOG) NIET LEVERBAAR!
Plaats dit artikel in je favorieten en ontvang een mail zodra het weer bestelbaar is. 
040305-kousenband-stok-metro-black
meer info
 
040305-kousenband-stok-metro-black

Kousenband (Stok) 'Metro Black'

Vigna unguiculata ssp. Sesquipedalis
(Engels: Asparagus of Yardlong Bean)
Deze groene, lange Kousenband (60-70 cm) is bijzonder populair in tropische landen! Niet in het minst omdat de plant tegen veel warmte kan. Bij ons lukt de teelt redelijk buiten, maar je hebt een zonnige zomer nodig, in de kas gaat het beter. De peulzetting is vrij laat omdat het een korte-dag-plant is. Kousenband is heerlijk in allerlei wok-gerechten, ze worden in stukjes van ongeveer 5 cm gesneden. We verkopen een bruin-rood-zadig en zwartzadig ras, de voorkeur is per klant verschillend. Dit is de zwartzadige, een klimmende plant!

Leveringsmaanden: het gehele jaar

040305  ± 70 zaden (10 g)   €  2,50 
bestel
040305.1  ± 700 zaden (100 g)   €  9,95 
bestel
040305.2  500 g    €  39,50 
bestel
040650-naaldbonen-stam-tobago
meer info
 
040650-naaldbonen-stam-tobago

Naaldbonen (Stam) 'Tobago'

Phaseolus vulgaris
(Engels: French Haricot Vert)
De fijnste naaldboon zonder draad. De groei is optimaal compact en stevig, de fijne peulen bereiken ongeveer 12 cm lengte en de meeste worden niet dikker dan 6,5 mm! Pluk je ze extreem jong, dan kweek je ze in de traditie van de echte Franse Naaldboon, dit ras blijft echter ook in ouder stadium zeer dun en zonder draad. Verwacht een geweldige opbrengst per plant bij elke weersomstandigheid.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

040650  100 g   €  5,75 
bestel
040650.1  1 kg    €  33,50 
bestel
048155-stokslabonen-cobra
meer info
 
048155-stokslabonen-cobra

Stokslabonen 'Cobra'

Phaseolus vulgaris
(Engels: Snapbean-Pole)
ECO GETEELDE ZADEN! Een moderne topper: de boon met de volmaakte vorm! Middenlange, goed gevulde en zeer vlezige boon: 9-11 mm dik en 18-20 cm lang. Oogsten wordt vergemakkelijkt door de opvallend grote trossen, ze dragen lang door. De sterke groeikracht zorgt voor een vitaal gewas, ook als het weer even tegen zit. Deze absoluut draadloze boon is resistent tegen virus 1 en kan ook goed in de kas geteeld worden. Opvallend is de zwarte zaadkleur, de mooie lila bloei en vrij donkergroene peulen en de zeer goede smaak!

Leveringsmaanden: het gehele jaar

048155  50 g   €  4,50 
bestel
048155.1  10x50 g   €  37,50   
048460-stokspekbonen-terli
meer info
 
048460-stokspekbonen-terli

Stokspekbonen 'Terli'

Phaseolus vulgaris
(Engels: Snapbean-Pole)
Dit is een moderne verbetering van de historische Neckarkönigin, ontwikkeld door Nunhems. Je kan een zeer grote oogst verwachten, ‘Terli’ geeft peulen van 25 cm lang, ze zijn resistent tegen rolmozaïekvirus en vlekkenziekte. Verder valt op, dat de planten een sterk wortelgestel ontwikkelen, waardoor periodes van droogte goed worden doorstaan.
Spekbonen staan als bonentype tussen de sperziebonen en snijbonen, ze worden volgens oude gewoonte in delen gesneden, gekookt of gewokt en samen met gebakken stukjes spek gegeten.

Leveringsmaanden: het gehele jaar

048460  100 g   €  4,50 
bestel
048460.1  1 kg    €  29,50   
060220-buffeltepeltjes-susung-kalabaw
meer info
 
060220-buffeltepeltjes-susung-kalabaw

Buffeltepeltjes 'Susung Kalabaw'

Uvaria rufa
(Engels: Carabao's Teats)
Een zeldzaam, groenblijvend, klimmend struikje met vrij grote bladeren en kleine, zeer sierlijke, paarse tot donkerrode bloemen. Hieruit groeien de zeer gezonde, prettig zoetzure, langwerpige vruchtjes die in grote trossen ontstaan. Deze plant groeit in de tropen, kan dus bij ons alleen in de zomer naar buiten. Je vindt ze volop in Z.O. Azië in de bossen, maar als potplant zijn ze nog weinig bekend, het wordt dus tijd om deze bijzondere vruchtplant te gaaan ontdekken en uitproberen!

Leveringsmaanden: het gehele jaar

060220  10 zaden   €  2,95 
bestel
011900-apenpeulboom
019800-bidi-peultjes-adda-leaf
024140-lange-rode-kroten-macgregor-favourite
029040-bitterblad-ndole
040250-kousenband-stok-envi
040305-kousenband-stok-metro-black
040650-naaldbonen-stam-tobago
048155-stokslabonen-cobra
048460-stokspekbonen-terli
060220-buffeltepeltjes-susung-kalabaw

Artikelnr Naam Prijs
011900 APENPEULBOOM, 20 zaden
€ 2,50
019800 BIDI-PEULTJES 'Adda Leaf', 25 zaden
€ 3,50
019800.1 BIDI-PEULTJES 'Adda Leaf', 250 zaden
€ 22,50
024140 LANGE RODE KROTEN 'MacGregor's Favourite', ± 100 zaden (2 g)
€ 2,95
029040 BITTERBLAD 'Ndole', 50 zaden
€ 2,95
040250.1 KOUSENBAND (STOK) 'Envi', 100 g
niet leverbaar
040250.2 KOUSENBAND (STOK) 'Envi', 1 kg
niet leverbaar
040250.3 KOUSENBAND (STOK) 'Envi', 10 kg
niet leverbaar
040305 KOUSENBAND (STOK) 'Metro Black', ± 70 zaden (10 g)
€ 2,50
040305.1 KOUSENBAND (STOK) 'Metro Black', ± 700 zaden (100 g)
€ 9,95
040305.2 KOUSENBAND (STOK) 'Metro Black', 500 g
€ 39,50
040650 NAALDBONEN (STAM) 'Tobago', 100 g
€ 5,75
040650.1 NAALDBONEN (STAM) 'Tobago', 1 kg
€ 33,50
048155 STOKSLABONEN 'Cobra', 50 g
€ 4,50
048155.1 STOKSLABONEN 'Cobra', 10x50 g
niet leverbaar
048460 STOKSPEKBONEN 'Terli', 100 g
€ 4,50
048460.1 STOKSPEKBONEN 'Terli', 1 kg
niet leverbaar
060220 BUFFELTEPELTJES 'Susung Kalabaw', 10 zaden
€ 2,95

pagina 1 van 23    

ECO-producten
Een product mag alleen biologisch heten als het productieproces aan wettelijke voorschriften voldoet. Skal houdt in opdracht van de overheid toezicht op de naleving van deze regels.
Ze doet dat door middel van inspectie, certificatie en sancties bij overtredingen. Zie voor meer informatie www.skal.nl


OKÉ-seeds+
Deze producten zijn geteeld, geschoond en verpakt volgens verantwoorde, milieuvriendelijke productiemethoden. Wij kopen deze producten internationaal bij kleine en grote kwekers, die zeer gepassioneerd en principieel kweken zonder gebruik van chemische middelen. Zij hebben niet altijd de status of de financiële middelen om zich te laten certificeren en vallen dus onder controle en/of vertrouwen van Vreeken's Zaden.
 
draai afbeelding 90 graden tegen de klok invorigestart slideshowvolgendedraai afbeelding 90 graden met de klok mee
loading
sluiten
stop slideshowstart slideshow