Ooievaarsbek is de Nederlandse naam voor de tuingeranium, niet te verwarren met de geraniums die in bloembakken en potten worden geplant, deze planten heten Pelargonium.
Dit is een tamelijk compacte soort met diep ingesneden blad en violetroze bloemen in grote overvloed. De hoogte is 20-40 cm en de bloei is van juni tot in oktober. Door af en toe de planten wat terug te knippen verleng je de bloei en blijven de planten compact. In de herfst kleurt het blad dieprood. Geef ze een schaduwrijke tot halfzonnige plek.
ZaaimethodeZaaien: Jaarrond in zaaibakje, eerst 2-4 weken warmte geven (18-22°C), vervolgens een koude-periode geven in bv de koelkast (+4°C) voor 4-6 weken, vervolgens weer rustig opwarmen tot kamertemperatuur, waarna kieming zal volgen. In de vollegrond zaaien kan ook, dan gewoon de winter erover laten komen, kieming vindt in het voorjaar plaats.
Hoogte20-40 cm
Leveringsmaandenhet gehele jaar
|