Fantastisch, dat zoiets groeien kan! Het lijkt wel een tomatenbrein! Zomaar een paar verbaasde uitroepen, die zeker ook jouw deel zal zijn, bij het telen van dit wondertje. De planten worden 1,5 m hoog. Na de overvloedige bloei groeien de kleine vruchten in elkaar als een soort reuzenframboos. De naam Voyage = reis dankt deze tomaat waarschijnlijk aan een indianengewoonte in Zuid-Amerika om ze mee te nemen op reis. De smaak is de beloning: tikje zoet, tikje zuur en zeer aromatisch.
Teel je vaak op dezelfde plaats je tomaten, bijvoorbeeld in een kas(je)? Dan kunnen zich ziekten in de bodem ontwikkelen, waar onderstammen tegen resistent zijn en waarbij dus enten is aan te bevelen:
voor het enten van tomaten gebruik je dit ras:
291110 Tomaat ‘Landon’. Als hulpmiddel bevelen we je deze entclips aan:
847520 Entclip 1,5 mm.
Zaaien: maart-mei binnen. Bij een hoogte van 5 cm in potjes verplanten. Zeer licht zetten en vanaf april bij mooi weer buiten afharden. Buiten uitplanten niet voor eind mei. Tomatenplanten gebruiken veel water. De zijscheuten (dieven) moeten regelmatig worden verwijderd. Plantafstand 60-80 cm.