Deze groep tomaten zijn van een formaat tussen kerstomaat en vleestomaat in: middelmaat dus. Zij hebben ieder voor zich een uniek karakter. De klimmende rassen rijpen wat later dan de compacte rassen en zijn daardoor succesvoller onder regenbescherming: een afdak, kas of kweektunnel.
Dit Aziatische ras draagt zeer vroeg zijn vruchten en is dus tamelijk oogstzeker in ons klimaat. De planten blijven compact, zelfs tamelijk dwergachtig: 50 cm hoog. Ik vermoed dat ze ook in Hokkaido worden geteeld, daar kan het ook fris en vochtig zijn. Zoals de meeste tomaten uit Azië heeft deze zowel zoete als zure aroma’s, gezonder dan de zeer zoete nieuwe rassen van Europa. De vruchtvorm varieert van geribd tot strak rond.
ZaaimethodeZaaien: maart-mei binnen. Bij een hoogte van 5 cm in potjes verplanten. Zeer licht zetten en vanaf april bij mooi weer buiten afharden (bij vorst naar binnen). Buiten uitplanten vanaf half mei, in de kas vanaf half april. Dit zgn. struiktype (zelftopper) hoeft niet te worden gediefd. Plantafstand 60-80 cm.
Leveringsmaandenhet gehele jaar
|