Levertijd en Voorraadbeleid

  • Onze huidige levertijd vind je rechts bovenaan op de homepage
  • Is alles op voorraad wat je bij ons kan bestellen? Uitleg hierover vind je hier

TOMATEN
291976 ROMA TOMAAT 'Mini Oxheart'

(Engels: Tomato, Plum Type)
(Lycopersicon lycopersicum, synoniem: L. esculentum)

  images vergroot afbeelding
 

Langwerpige, zoete tomaten met veel vruchtvlees. In subtropische landen het soort voor verwerking tot sappen, soepen, ketchup, gedroogde tomaten etc. Tip: vries Roma-tomaten met schil en al in.

Deze kleine uitvoering van de Oxheart of Coeur de Boeuf is net zo lekker en geschikt om mee te koken als de grote uitvoering! De vruchten zijn eerder donkerroze dan rood. Inwendig zijn de vruchten ook donkerroze. Er zijn weinig zaden, veel vruchtvlees en niet veel vruchtsap. Ideaal voor een stevige saus of soep. De vruchten zijn hartvormig, vandaar de naam. De groeiwijze lijkt op die van zijn grote broer Coeur de Boeuf, de bladeren hangen naar beneden, willen wel eens bont zijn en opkrullen. Niks verontrustends, dat hoort zo. De plant groeit het best in kas of tunnel en heeft al in een jong stadium steun nodig van een draad of stok.
Teel je vaak op dezelfde plaats je tomaten, bijvoorbeeld in een kas(je)? Dan kunnen zich ziekten in de bodem ontwikkelen, waar onderstammen tegen resistent zijn en waarbij dus enten is aan te bevelen:
voor het enten van tomaten gebruik je dit ras: 291110 Tomaat ‘Landon’. Als hulpmiddel bevelen we je deze entclips aan: 847520 Entclip 1,5 mm.

Zaaimethode

Zaaien: maart-mei binnen. Bij een hoogte van 5 cm in potjes verplanten. Zeer licht zetten en vanaf april bij mooi weer buiten afharden. Buiten uitplanten niet voor eind mei. Tomatenplanten gebruiken veel water. Bij dit hogere of (in de kas) klimmende type moeten de zijscheuten (dieven) regelmatig worden verwijderd. Plantafstand 60-80 cm.

Leveringsmaanden

het gehele jaar

Groenten en Fruit > Tomaten
Inloggen om als favoriet toe te voegen

291976  15 zaden   2,50 
bestel


OKÉ-zaden
“Dit zaad is geteeld, geschoond en verpakt volgens verantwoorde, milieuvriendelijke productiemethoden. Wij kopen deze zaden internationaal bij kleine en grote kwekers, die zeer gepassioneerd en principieel kweken zonder gebruik van chemische middelen. Zij hebben niet altijd de status of de financiële middelen om zich te laten certificeren en vallen dus onder controle en/of vertrouwen van Vreeken's Zaden.”


 
draai afbeelding 90 graden tegen de klok invorigestart slideshowvolgendedraai afbeelding 90 graden met de klok mee
loading
sluiten
stop slideshowstart slideshow